Norwegia,  Podróże bliskie,  Vestland

Furebergsfossen wodospad jak welon ślubny

Furebersfossen był jedną z naszych atrakcji w majowy długi weekend. Jest to piękny wodospad w środkowej Norwegii. Wyglądem przypomina trochę welon Panny Młodej. Jest bardzo duży i rozłożysty. Furebersfossen mieści się w gminie Kvinnherad w regionie Hordaland.

Niesamowite jest, to że wodospad jest przy samej drodze nr. 551 i nie da się go przegapić. Taki widok robi ogromne wrażenie dla wszystkich przejeżdzających.

Furebersfossen jest mocno stromy, ma około 150 metrów wysokości i jest wodospadem rzeki Furebergselva stąd też jego nazwa. Rzeka Furebergselva jest zasilana przez stopioną wodę z lodowca Flogefonna. Największe ciśnienie wody jest na wiosnę lub lato po bardzo ciepłych dniach.

Najlepsze zdjęcia można zrobić z mostu pod samym wodospadem. Są one wtedy bardzo piękne, a zarazem bardzo ciężko je zrobić bo cieśninie jest okropnie duże i w jednej sekundzie aparat jest mokry. Ujęcia wodospadu powtarzają się ponieważ ciężko je zrobić względu na fiord Hardangerssfjord za plecami i ograniczoną ilość miejsca.

 

Polecam odwiedzenie tego miejsca będąc w Norwegii i okolicy.

ATRAKCJE OKOLICY…

  1. Lodowiec Folgefonna

 

Flaga Norwegii

KRAJ: NORWEGIA
KONTYNENT: EUROPA
WALUTA: KORONA NORWESKA
STOLICA: OSLO
REGION: SOGN OG FIORDANE
POPULACJA: 5.109.O56
POWIERZCHNIA: 385.1550 KM/ KW

Witaj w naszym świecie…To my…Ania, Arek… Razem z nami zwiedzisz cudowne zakątki Norwegii, która fascynuje nas od kilkunastu lat... Zapraszamy nad piękne fiordy, ogromne wodospady, urokliwe miasta, kolorowe wioski, a także wysokie góry...