Podróże bliskie,  Włochy

RIFUGIO DELLE ODLE- najpiękniejsza wycieczka w Dolomitach…

Dziś zabierzemy Was na spacer po lesie, którego kulminacją jest zapierający dech w piersiach widok… Widok taki, który naprawdę odbiera mowę… Zafundujemy sobie i Wam jeden z najbardziej malowniczych spektakli, jakie mogą zaoferować Dolomity. Wędrówka do Geisleralm, Schroniska Odle, jest jedną z najsłynniejszych wędrówek w Val di Funes. To prosta ścieżka, niestety trochę męcząca, ale po dotarciu do schroniska widok na to co zobaczymy jest niesamowity.

To jedno z najczęściej Instagramowych miejsc w Dolomitach. Rifugio Delle Odle to górska chata z restauracją, położona w Parku Narodowym Puez-Geisler na alpejskiej łące otoczonej górskimi szczytami.

Chata słynie z drewnianych leżaków z widokiem na pasmo górskie. W samej restauracji nazywano to miejsce „kinem” bo chyba nie ma piękniejszego miejsca w okolicy jak właśnie to…

Lokalizacja ta jest idealna na aktywne, rodzinne wakacje na pół dnia. Najpierw trzeba iść do chaty przez 2 godziny w jedną stronę ( z zegarkiem na ręku tyle szliśmy ) spędzić tu trochę czasu, zjeść obiad i wrócić. Na terenie znajduje się plac zabaw, park linowy i wybieg ze zwierzętami.

W rzeczywistości dróg, którymi można dotrzeć do chaty Geisleralm, jest wiele, niektóre łatwiejsze, inne bardziej złożone. My wybraliśmy chyba tą jedną z łatwiejszych rozpoczynającą się od parkingu Malga Zannes. Łatwa wędrówka, którą można zrobić bez większych trudności nawet z wózkiem dziecinnym!

Rifugio delle Odle znajduje się we wspaniałym Parku Przyrody Puez-Odle, a z parkingu Malga Zannes. Wjazd na parking kosztuje 6 euro (za dzień).

Następnie podążaj szlakiem numer 36 w kierunku Geisler Alm Riff Delle Odle. Pierwsze 45 minut będziesz chodzić pod górę.

Następnie wejdziesz do Glatsch Alm. Stamtąd skręć w lewo w kierunku pasma górskiego.

Następnie szlak będzie prowadził przez las z widokiem na góry. Na każdym rozwidleniu wybierz ścieżkę do Geisler Alm. Numer szlaku będzie się co jakiś czas zmieniał (36 / 35 / 36 a).

Ścieżka jest przyjemnie zanurzona w lesie iglastym, biegnie wzdłuż strumienia i jest prosta i lekka, ale i kondycyjnie wymagająca. Jak zawsze trudy wędrówki umila końcowy etap na który każdy z nas czeka…

To miejsce gdzie umysł i dusza odnajdą równowagę. Po trudach wędrówki zmęczeni i potrzebujący regeneracji mogą zrelaksować się na drewnianych leżakach i podziwiać fantastyczny naturalny spektakl Odle, Dolomitów tak blisko, że prawie mogą ich dotknąć. Cieszyć się cudownym spokojem Alp Funes , rześkim powietrzem i cudowną pogodą. To składniki, które sprawią, że pobyt w Malga Geisler jest niezapomnianym przeżyciem, naturalnym spektaklem, którego nie można przegapić. A zdjęcia mówią same za siebie…
W 2009 roku Dolomity zostały ogłoszone naturalnym dziedzictwem ludzkości, a największe uznanie można przypisać temu miejscu. Dolomity są klasyfikowane jako unikalne na świecie ze względu na ich malownicze piękno i znaczenie z geologicznego punktu widzenia. Wpisanie Dolomitów na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest wyrazem szacunku i zaangażowania w ochronę i zrównoważony rozwój tego niezwykłego regionu alpejskiego. Malga Geisler znajduje się w samym sercu Dolomitów i oferuje wspaniałą panoramę 360 stopni na ten wspaniały obszar górski.

To miejsce jest tak piękne, że nie wiem czy w najbliższym czasie znajdziemy coś ładniejszego, co zapadnie nam w pamięć tak jak Rifugio delle Odle…

Witaj w naszym świecie…To my…Ania, Arek… Razem z nami zwiedzisz cudowne zakątki Norwegii, która fascynuje nas od kilkunastu lat... Zapraszamy nad piękne fiordy, ogromne wodospady, urokliwe miasta, kolorowe wioski, a także wysokie góry...