Portugalia plaża i klify Praia da Marinha…

 

19.07.2016

Portugalia ma chyba jedne z najładniejszych plaż. Jeszcze tyle nie wiedziałam w jednym miejscu, na jednym wybrzeżu i to takich pięknych. Jedna ładniejsza od drugiej. Przed wyjazdem na wakacje zrobiłam sobie jak zwykle plan i poszperałam trochę w internecie i wiedziałam, że kilka z tych plaż chcę zobaczyć, jedną z nich była właśnie   Praia da Minha. 

Z hotelu mieliśmy całkiem nie daleko do plaży, niecałe 30 km. Samochody zapakowane i jedziemy na kąpiele w pięknym i mocno polecanym miejscu. Po zaparkowaniu ruszamy w kierunku plaży. Ludzi strasznie dużo problem jak zwykle z miejscem. Żeby dojść do plaży trzeba zejść długimi dość stromymi schodami, potem przedzierać się po  wydmach piasku na jeden z wypranych miejsc.

Praia da Marinha zwana jest również Beach of the Navy. Jest to bardzo znane i reprezentacyjne miejsce  na wybrzeżu Algarve. Plaża często używana jest do spotów reklamowych oraz filmów.

Miejsce naprawdę robi wrażenie. Moja rodzina i znajomi korzystają z kąpieli słonecznych, a ja biegam po upale i cieszę oczy tymi pięknymi widokami. Latem jest tu strasznie dużo ludzi i ciężko zrobić fajne zdjęcia. Plaże mocno zatłoczone.

Po wycieczce po punktach widokowych i zobaczeniu  tego co chciałam czas na zabawę i rodzinne fotografie. Miejsce akurat dla nas, skoro takie atrakcyjne, my również postanowiliśmy je wykorzystać. Zdjęcia do rodzinnego kalendarza z takiego miejsca będą bardzo  pasowały.

Podczas odpływu można przejść głębiej w te groty między tymi kamulcami i zrobić fajne zdjęcia.

Udało nam się zrobić kilka ujęć  tego miejsca z wody podczas pływania łódką i przy okazji dowiedzieliśmy się że są tu jeszcze plaże w pobliżu, ale niestety niedostępne turystom. Tzn można do nich się dostać ale tylko łodzią. Drogą lądową niestety nie ma jak. Można oczywiście próbować ale  trzeba by pokonać kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt metrów w dół po pionowej kruchej skale. Prawdopodobnie niektóre hotele mają w swojej ofercie  transport łodziami i piknik  dla swoich gości na tych dzikich i niedostępnych plażach.

 

Algarve to naprawdę fajna baza wypadowa na wakacje. Jest tam mnóstwo ciekawych miejsc. Nie można się tam nudzić.