Portugalia i formacje skalne Ponta da Piedade…

 

18.07.2016

Portugalia to niewątpliwie piękny kraj i ma wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jedno z tych miejsc, to właśnie malownicze formacje skalne Ponta da Piedade, które trzeba zobaczyć bedą w Portugalii. Ponta da Piedade  znajdują się nie daleko miasteczka Lagos w regionie Algavre. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie i jedna z największych atrakcji turystycznych Portugalii. Każdego roku przyjeżdża w to miejsce  bardzo dużo turystów. Pponta da Piedade  składa się z kilku piaskowych  formacji typu klifowego, sięgających nawet do 20 metrów wysokości. Część wystaje ponad powierzchnię krystalicznie czystej wody Atlantyku. Pomiędzy nimi znajdują się maleńkie plaże. Ponta da Piedade, znajduje się między dwiema z nich: Porto de Mos oraz Dona Ana.

Ten dzień był bardzo gorący. Byliśmy już od 9.00 rano w trasie na zwiedzaniu różnych miejsc. Marzyliśmy już o kąpielach i odpoczynku. A w tym miejscu ciężko dostać się do plaży. To podziwialiśmy te formacje z góry. Żałowałam nawet, że nie poszliśmy wtedy na dół ale było naprawdę cieżko, gorąco i z gromadką dzieci.

Dostęp do Ponta da Piedade drogą lądową nie jest taki łatwy. Od strony latarni morskiej można zejść na plażę po stromych schodach wykutych w zboczach. Możliwy jest także dostęp od strony morza. W Lagos do Ponta da Pieddade  oferowane są wycieczki  na żaglówkach i małych łodziach rybackich. Ocean wyrzeźbił również piękne klify, groty, łuki skalne, przesmyki i zatoczki i można je właśnie podziwić z wody. Miejscowi  którzy opływają z turystami miejsca niedostępne z lądu znaja szczegółowo każdy kawałek, a nawet wystającą skałę. Myślę, że warto   wybrać się  z nimi na taka wyprawę i poznać bardziej szczegółowo każdy zakątek.

To miejsce kojarzy mi się z klifami w Australii. Nie byłam tam co prawda i nie wiedziałam na żywo ale widziałam w internecie wiele zdjęć i w pierwszej chwili jak oglądałam zdjęcia z tego miejsca w Portugalii myślałam, że to Australia 🙂

Ludzi tego dnia było bardzo dużo i każdy pchał się żeby zrobić sobie zdjęcie w każdym możliwym miejscu. My z mężem wdrapaliśmy się na jeden z punktów widokowych żeby mieć lepszy obraz na to miejsce.

No i weszliśmy, widok mieliśmy pierwsza klasa,  ale na takich punktach widokowych jest bardzo niebezpiecznie i trzeba bardzo uważać. Jeden nieprzemyślany ruch i można zlecieć na dół.

Z Albufeira  mieliśmy dość blisko do tego miejsca około 60 km jakieś 45 min. Algarve to piękny region z wieloma pięknymi plażami i miejscami.

Po widokach na górze zeszliśmy schodami na dół do kolejnego punktu, który był bardzo oblegany przez turystów.

Z Ponta da Piedade ruszyliśmy dalej już na  plażę, która jest równie piękna i tam odpoczęliśmy i korzystaliśmy z orzeźwiającej wody Oceanu…

 

ATRAKCJE OKOLICY…

  1. Praia Marinha
  2. Praia Da Rocha
  3. Praia Dona Ana
  4. Praia da Coelha
  5. Benagil
  6. Peaia da Falesia
  7. Praia dos tres irmaos