Steinsdalsfossen bajkowy widok

27.05.2017

Kolejny punkt naszej majowej wyprawy na norweskie fiordy.

Steinsdalsfossen jest kolejnym pięknym wodospadem w zachodniej części Norwegii.  Dokładnie 70 km od Bergen.Wodospad znajduje się około 2 km na zachód od dużej miejscowości Norheimsund, która leży wzdłuż Hardangerfjorden. 

Bo Norwegia to nie tylko piękne fiordy ale również piękne wodospady, których w Norwegii jest naprawdę wiele. Jedne są większe inne mniejsze ale są takie które na długo zostają w pamięci tak jak ten.

Wodospad jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Norwegii. Jest łatwo dostępny i dobrze widoczny. Z parkingu oddalonego dosłownie parę metrów dochodzi się dosłownie pod sam wodospad.

Nie ma potrzeby brać ze sobą żadnego obuwia na zmianę ani parasoli chyba, że chce się iść pod sam strumień. Tam jest dość niebezpiecznie także nie ma co ryzykować. Super betonowy chodnik prowadzi do samego wodospadu.

Steinsdalsfossen ma około 46 m długości, a spadek główny spadek około 20 metrów. Jak każdy wodospad największa swoją siłę ma na wiosnę gdy wszystkie śniegi topnieją. Steinsdalsfossen jest częścią rzeki Fosselva, która pochodzi z jeziora Myklavatnet położonego na wysokości 814 metrów nad poziomem morza w górach nad wodospadem.

Wodospad od tyłu. Pierwszy raz coś takiego widziałam i w takim miejscu byłam. Byłam bardzo ciekawa jak to wygląda i naprawdę super. Woda spada i spada i końca nie ma. Ile tej wody musi być na górze. To i jak tworzy matka natura jest niesamowite.

Ciekawa jestem czy ludziom ten szum nie przeszkadza, który jest non stop. Fajne wrażenie robi wodospad i rzeczka przy domkach w pobliżu.

 

Miejsce jest jak z bajki. W taką pogodę aż nie chce się stamtąd wyjeżdżać.

Będąc na wycieczce w Norwegii warto odwiedzić to miejsce…