Lofoty i cudowny widok z Røren…

Góra Røren to kolejna atrakcja turystyczna na Lofotach i kolejne miejsce, z którego rozpościera się piękny widok na malutką okolice, góry i morze. Warto wybrać się na mały treking po górach w tym miejscu będąc na Lofotach. Natura niezwykle obdarowała całe Lofoty, ale są miejsca które zachwycają bez końca i o każdej porze roku. My mieliśmy okazje być na górze Røren dwa razy i mieć za każdym razem inną pogodę i inne widoki. Jak dla mnie widoki  w czerwcu były zdecydowanie ładniejsze niż w maju. Maj jest jeszcze miesiącem bardzo surowym, temperatury sięgają do 10 stopni.

Treking na górkę nie jest meczący gdyż jest to jedna z mniejszych, a jej wysokość to 295 m i idzie się polem na którym wypasają się barany po wydeptanej już dróżką. Miejsce znajduje się w niejsjowośći Fredvang na wyspie  Moskenesøy. Widok z góry jest obłędnie piękny. Na pierwszym planie mamy plażę Yttersand dalej widać kolejną wyspę Flakstadøy i jej miejscowość Ramber z piękna plażą i białym piaskiem, oraz na dole malutkie domeczki miejscowości Fredvang. Na górkę wchodzi się maks godzinkę wolnym marszem. Miejscowi mówią tym którzy wybierają się na Røren że to lekki spacer pod górkę beż żadnego wysiłku z pieknymi widokami i maja dużo racji w tym co mówią.

Do Røren dojeżdża się bardzo prosto. Jest tam jedna droga E10 prowadząca ze Svolvær w kierunku Fredvang. Charakterystyczne są dwa mosty które trzeba przejechać i dalej jechać mijając po drodze bardzo charkterystyczna starą stodołę o nazwie “Frankenstein”.

Dziś bardziej widokowo…

My tego dnia z rana mieliśmy mało korzystna pogodę na spacer po górze. Na górze wiało dość mocno i chmury niestety popsuły cały widok. Dobrze ża w pamięci miałam widok z zeszłego roku i to mi wystarczyło. Miejsce polecam bardzo, nie można go przegapić będąc na Lofotach i czy jest pogoda czy jej nie ma.

A teraz zdjęcia z czerwca 2017 roku.