Stegastein najładniejsza platforma świata

Stegastein to drewniana platforma umieszczona 650 m nad wodą. Mieści się na jednym z najpiękniejszych fiordów w Norwegii  Aurlandsfjordzie, a widok z niej zapiera dech w piersiach oczywiście przy dobrej pogodzie. A najlepsze widoki są oczywiście przy szklanej szybie, która sprawia wrażenie jak by była na poziomie wody.

Platforma jest drewniana i wysunięta jest na 30 metrów i kończy się szklaną szybą, przy czym widok przy samej szybie robi oszałamiające wrażenie. Uwielbiamy to miejsce i bardzo często tam wracamy, niezależne czy to wiosna, jesień, lato czy zima. Nie wiem ile razy tam już byliśmy ale za każdym razem jak jesteśmy w pobliżu musimy tam zajechać by oczy nacieszyć i powzdychać bo pięknie tam bardzo jest. Jednym słowem cud natury…

Widok z platformy w kwietniu…Mieliśmy dużo szczęścia w tym dniu, ponieważ turystów za wiele nie było i cała platforma była dla nas.

W dole widać miasteczko Aurland. Zimą w miasteczku raczej nie ma za wiele słońca i mimo tego, że zimno się robi patrząc na takie zdjęcia warto odwiedzać takie miejsca i zimową porą.

Platforma Stegastein znalazła się na liście najlepszych platform widokowych świata. Stegastein jest w drodze na  Śnieżną Drogę kolejną atrakcje turystyczną

Domki z platformy wydają się mikroskopijne, jak pudełeczka zapałek albo makieta.

Jak  na takie malutkie miasteczko boisko maja całkiem zacne.

Tak wyglada droga na platformę. Jest krótka , wąska i bardzo kręta, a przy tym miejscami stroma i niebezpieczna.

Widok na Aurlandsfjord z platformy.

ATRAKCJE OKOLICY:

  1. Flåm- rejs fiordem
  2. Flåm- Flåmsbana
  3. Otterness- muzeum
  4. Aurlandfjellet- śnieżna droga
  5. Aurlandsfjorden- fjord
  6. Gudvangen i rejs fiordem