Hiszpania,  Lanzarote,  Podróże bliskie

Lanzarote i widok na La Graciosa…

Mirador del Rio – punkt widokowy z przepięknym krajobrazem

Mirador del Rio to wyjątkowe miejsce i punkt widokowy, z którego można podziwiać piękną wyspę La Graciosa. Moim zdaniem jest to najpiękniejsze miejsce na wyspie.

Mirador del Rio to niezwykłe miejsce położone na północnym krańcu wyspy Lanzarote, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jego nazwa oznacza “punkt widokowy na rzekę”, a nazwa ta doskonale oddaje to, co można tam zobaczyć – przepiękny krajobraz rozciągający się na kilkadziesiąt kilometrów. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu, co sprawia, że Mirador del Rio jest tak wyjątkowy, jakie atrakcje oferuje oraz jak najlepiej się na niego dostać.

Z naszego hotelu mieliśmy około 30 km dojazdu do punktu widokowego. Droga była bardzo prosta i przyjemna. Widoki były niesamowite, niczym księżycowe krajobrazy pełne lawy i wulkanicznych formacji.

Mirador del Rio znajduje się w północnej części wyspy i ma wysokość 400 m. Na miejscu znajduje się restauracja, kasa biletowa i mały sklepik z pamiątkami, w którym można zakupić bilety na 6 atrakcji turystycznych na wyspie w cenie 30 euro dla dorosłych oraz 15 euro dla dzieci. Koszt wejścia na punkt widokowy to 5 euro, a przy złych warunkach pogodowych wynosi 2 euro. Ja zapłaciłam tę niższą cenę, ponieważ gdy dojechaliśmy na miejsce mieliśmy czarne chmury i deszcz. Pogoda tego dnia była przerażająca, a ja myślałam sobie: “Wyspy Kanaryjskie i taka pogoda…”

Przed kasą biletową otrzymaliśmy informację, że mimo chmur możemy wejść, ale nic nie będzie widać. Jednak postanowiłam zaryzykować, mimo że moi znajomi zdecydowali, że nie będą płacić za coś, czego nie będą widzieć. Gdy weszłam, poczułam się jakby ktoś mnie uderzył – tak niesamowity był widok na wyspę, mimo chmur. Faktycznie, wiatr był silny i przeganiał chmury, ale wyglądało to fantastycznie. Zdjęcia, których zrobiłam, nie oddają w pełni tego, co zobaczyłam na własne oczy.

Po kilkunastu minutach zadzwoniłam do bliskich, aby również weszli, ponieważ widok był nie do opisania. Koszt wejścia zwiększył się do 5 euro od osoby, ale warto było zapłacić tę cenę. Z piętra nad restauracją widoki były jeszcze bardziej oszałamiające.

Biura podróży oferują również wycieczki na La Graciosa. Można wybrać całodniowy rejs katamaranem wokół wyspy, a także zdecydować się na dwugodzinny postój na lądzie, aby zobaczyć wyspę z bliska. Chociaż nie ma tam wiele atrakcji poza plażami, warto odwiedzić tę niewielką wyspę, która jest jedną z ośmiu Wysp Kanaryjskich i najmniejszą z zamieszkałych. La Graciosa ma prawie rajskie plaże z

La Graciosa to niewielka, lecz piękna wyspa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa ta jest idealnym miejscem na wakacje dla osób poszukujących spokoju i relaksu. Z powodu swojego unikalnego charakteru i piękna, La Graciosa zyskała na popularności wśród turystów z całego świata. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu, co sprawia, że La Graciosa jest tak wyjątkowa, jakie atrakcje oferuje oraz jak najlepiej się na nią dostać.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

Z pietra wyżej nad restauracją widoki jeszcze piękniejsze.

Biuro podróży oferuje w swojej ofercie wycieczki na La Graciosa. Jest to całodniowa wycieczka katamaranem dookoła wyspy. Można też zejść na 2 godziny na ląd, pospacerować i to juz bo tam żadnych atrakcji nie ma, ewentualnie plaża i to bez parasoli.  Sama wyspa La Graciosa ma 27 km kwadratowych i jest tylko 2 km od Lanzarote.  Nie posiada dróg asfaltowych i jest to ósma Wyspa Kanaryjska, a najmniejsza z zamieszkałych.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

La Gracjosa różni się trochę od  Lanzarote, ma prawie rajskie plaże z drobniutkim malutkom piaskiem jest prawie płaska, a zimą jest najcieplejszą wyspą z wszystkich. Wyspę zamieszkuje około 600 osób miszkających raptem w dwóch wioskach. Na wyspie jest wszystko co potrzebne kawiarnie, apteka, sklepiki, ośrodek zdrowia, kościół, bankoma,t a nawet szkoła nurkowania i kilka restauracji w tym rybna bo jedna z wiosek to wioska rybacka.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

My nie korzystaliśmy z rejsu na La Graciosa zdecydowanie lepszą opcją dla nas był przyjazd na punkt widokowy i podziwianie wyspy z tej odległości. Dodam iż żadne zdjęcie nie odda tych widoków, które mieliśmy w tamtym  czasie.

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

  • CENA BILETU- w dnie słoneczne 5 euro, w dni zachmurzone 2 euro ( tak było jak my tam tefiliśmy)
  • LOKALIZACJA – na północy wyspy 475 m. n.p.m.
  • GODZINY OTWARCIA- od 10.00- 17.45 każdego dnia
  • DOJAZD- tylko wynajętym autem gdyż jedyny bus który kursuje tam raz dziennie dojeżdża do miasteczek oddalonego o 2 km a do miejsce docelowe jest na wzgórzu

LIPIEC 2017…

Flaga Hiszpanii

KRAJ: HISZPANIA
KONTYNENT: EUROPA
STOLICA: MADRYT
WALUTA: EURO
POWIERZCHNIA: 504 645 KM² ·
POPULACJA: 46 661 950

Witaj w naszym świecie…To my…Ania, Arek… Razem z nami zwiedzisz cudowne zakątki Norwegii, która fascynuje nas od kilkunastu lat... Zapraszamy nad piękne fiordy, ogromne wodospady, urokliwe miasta, kolorowe wioski, a także wysokie góry...