Podróże bliskie,  Portugalia

Algarve plaża i klify Praia da Marinha…

Portugalia to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, słynące z wspaniałych plaż. Przed wakacjami, dokonałam analizy i wybrałam kilka plaż, które chciałam zobaczyć, w tym Praia da Marinha.

Hotel znajdował się tylko 30 km od plaży, więc z pakowanym samochodem udaliśmy się w kierunku Praia da Marinha. To znane i reprezentacyjne miejsce na wybrzeżu Algarve, często wykorzystywane w reklamach i filmach, robi wrażenie. Moja rodzina i znajomi korzystali z kąpieli słonecznych, a ja biegłam i podziwiałam piękne widoki. Latem plaże są bardzo zatłoczone, ale udało nam się wykonać rodzinne

Praia da Marinha – jedna z najpiękniejszych plaż w Portugali

Jeśli szukasz wyjątkowych miejsc na wakacje, Praia da Marinha jest obowiązkowym punktem na twojej liście. Znana również jako Beach of the Navy, ta imponująca plaża na wybrzeżu Algarve jest często wykorzystywana w reklamach i filmach.

Odwiedzając Praia da Marinha, przygotuj się na długą wędrówkę w dół stromych schodów i przedzieranie się przez wydmy piasku, ale po dotarciu na miejsce będziesz mieć okazję podziwiać jedne z najpiękniejszych widoków na wybrzeżu. Latem plaża jest bardzo zatłoczona, więc wybierz się tam wcześniej, aby zrobić rodzinne zdjęcia.

Podczas odpływu możesz przespacerować się po grotach i zrobić niezapomniane zdjęcia. Z łodzi można zobaczyć Praia da Marinha z wody i poznać inne, niedostępne dla turystów plaże w okolicy. Niektóre hotele oferują swoim gościom transport łodzią i piknik na tych dzikich plażach.

Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwego piękna Praia da Marinha, zarezerwuj swój wyjazd do Portugali i odkryj jedną z najładniejszych plaż na świecie.

Jeśli szukaCIE pięknej plaży, która pozwoli Wam zrelaksować się i dobrze się bawić, to Praia da Marinha jest idealnym miejscem dla Ciebie. Nasz pobyt na tej plaży był pełen pozytywnych wrażeń i dobrej zabawy.

Praia da Marinha położona jest w Algarve, w Portugalii i jest jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych. Ta niezwykła plaża zachwyca swoimi pięknymi krajobrazami, krystalicznie czystą wodą i piaszczystymi plażami. W ciągu dnia możesz cieszyć się słonecznymi promieniami i kąpielami w morzu, a wieczorem zrelaksować się przy zachodzie słońca

Podczas odpływu można przejść głębiej w te groty między tymi kamulcami i zrobić fajne zdjęcia.

Udało nam się zrobić kilka ujęć  tego miejsca z wody podczas pływania łódką i przy okazji dowiedzieliśmy się że są tu jeszcze plaże w pobliżu, ale niestety niedostępne turystom. Tzn można do nich się dostać ale tylko łodzią. Drogą lądową niestety nie ma jak. Można oczywiście próbować ale  trzeba by pokonać kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt metrów w dół po pionowej kruchej skale. Prawdopodobnie niektóre hotele mają w swojej ofercie  transport łodziami i piknik  dla swoich gości na tych dzikich i niedostępnych plażach.

Praia da Marinha to również świetne miejsce do zabawy. W okolicy znajdują się liczne bary i restauracje, w których można zasmakować lokalnych specjałów i spędzić wieczór w miłym towarzystwie.

Algarve to naprawdę fajna baza wypadowa na wakacje. Jest tam mnóstwo ciekawych miejsc. Nie można się tam nudzić.

LIPIEC 2016…

Flaga Portugalii

KRAJ: PORTUGALIA                                                                                                                                  WALUTA:EURO
REGION: ALGAEVE                                                                                                                                                  STOLICA: LIZBONA                                                                                                                                         KONTYNENT: EUROPA                                                                                                                         POWIERZCHNIA: 92 391 KM²

Witaj w naszym świecie…To my…Ania, Arek… Razem z nami zwiedzisz cudowne zakątki Norwegii, która fascynuje nas od kilkunastu lat... Zapraszamy nad piękne fiordy, ogromne wodospady, urokliwe miasta, kolorowe wioski, a także wysokie góry...