Norwegia,  Podróże bliskie,  Vestland

Skjervsfossen historyczny wodospad…

Skjervsfossen kolejnym wodospadem naszej wycieczki. Przez przypadek oczywiście znalezionym. Mieści się on 37 km od Kinsarvik, a 18 km od Voss. Dojechaliśmy  do niego drogą chyba przez nikogo nie uczęszczaną, a domki które tam są to już dawno zostały zapomniane przez ludzi. W taka pogodę to miejsce jest lekko przerażające i nie fajne na zamieszkanie.

Sam wodospad leży przy historycznej drodze “Skjervet” ma 150 długości. W okolicy wodospadu są ścieżki rowerowe i spacerowe.

Od jakiegoś czasu to miejsce jest jednak dość popularne ponieważ gmina zadbała o swoich turystów i wybudowała punkt widokowy i toalety.

Toaleta w tym miejscu jest bardzo nietypowa i oryginalna. Zrobiła na nas ogromne warzenie. Pierwszy raz coś takiego zobaczyliśmy. Toaleta z panoramą w dodatku wszystko piękne, nowe i drogie. Nie byle jakie materiały. Nawet w podłodze szyba jest żeby umilić czas tam spędzony 🙂

Prawie wszyscy musieli w tym czasie skorzystać z toalety i koniecznie trzeba było to sfotografować, zabawy było przy tym wiele.

Po udanej wycieczce po wodospadach wracamy do naszej bazy na odpoczynek nad pięknym fiordem.

ATRAKCJE OKOLICY…

  1. Tvindefossen-wodospad
  2. Voss

Witaj w naszym świecie…To my…Ania, Arek… Razem z nami zwiedzisz cudowne zakątki Norwegii, która fascynuje nas od kilkunastu lat... Zapraszamy nad piękne fiordy, ogromne wodospady, urokliwe miasta, kolorowe wioski, a także wysokie góry...