Majorka,  Podróże bliskie

Valldemossa najbardziej urokliwe miasto Majorki…


Valldemossa to najbardziej urokliwe i najczęściej odwiedzane miasto na Majorce. Ta malownicza mała górska wioska jest ulubionym celem turystów z całego świata. Zakochasz się od pierwszego wejrzenia w uroczych brukowanych uliczkach i zapierających dech w piersiach widokach. Mówi się że to jedno z najpiękniejszych miejsc na Majorce. Małe wąskie uliczki z malutkimi kolorowo udekorowanymi drzwiami są popularnym miejscem robienia zdjęć na wyspie. Miasteczko jest obowiązkowym punktem wycieczki do Serra Tramuntana. To wycieczka nie tylko odpowiednia dla miłośników historii, zapalonych podróżników, ale i dla tych, którzy szukają naprawdę autentycznego piękna. To również miejsce znajduje się na liście pięknych wiosek Majorki.

WSPANIAŁE BRUKOWE ULICE
W tym symbolicznym mieście główną rolę odgrywają brukowane uliczki. Valldemossa to niezwykłe odkrycie, doświadczenie przesycone prawdziwym lokalnym smakiem. Valldemossa jest zwiedzana na piechotę. Jej strome uliczki przypominające labirynt zachęcają do zgubienia się wśród nich i zwiedzania po kilka razy, podziwiając tradycyjne domy, pełne kwiatów wyeksponowanych na fasadach i balkonach. Alejki są wolne od ruchu samochodowego, dzięki czemu zachowana jest spokojna idylla wsi.A najładniejszym punktem widokowym oferującym niezapomniany widok jest panorama z drogi.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

Pierwszym miejscem, do którego trafiliśmy po przyjeździe do Valldemossa był klasztor kartuzów. To serce miasteczka a w tym sercu niegdyś mieszkał sam Fryderyk Chopin. I to dzięki niemu miejsce to rozpowszechniło się jako główna destynacja na Majorce.  Pierwsze co nam się rzuca w oczy to bardzo zadbany ogród, który zachęcająca szczególnie latem. Klasztor ten został zbudowany i używany na początku XIV wieku jako letnia rezydencja króla Majorki.

Fryderyk Chopin nazwał Valldemossę „najpiękniejszym miejscem na świecie”. Na przełomie 1838 i 1839 r. Chopin wraz z francuską pisarką i jednoczenie swoją kochanką, spędzili zimę w miejscu pełnym historii, otoczonym wyjątkowymi ogrodami. Valldemossa jest przesiąknięta charakterem i można sobie pozwolić na stwierdzenie, że na wyspie był jeden z najlepszych pianistów i kompozytorów w historii. Esencja kompozytora odżywa także co roku dzięki letnim nocnym koncertom. Klasztor można zwiedzać od środka, można poznać cele w której mieszkali, ogród i widok, który Chopin i Sand mieli z okna swojego lokum.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

Wioska ta w górach Tramuntana powinna być obowiązkowym punktem na Twojej trasie będąc na Majorce. Jej ciepłe, żółte budynki na tle błękitnego nieba i bujnej zieleni sprawiają, że wygląda jak z obrazu. Miasteczko, a właściwie wieś, zamieszkuje tylko około 2000 osób, a ulice są usiane sklepami, kawiarniami i restauracjami. Ensaimadas to jedno z ciast, którego po prostu nie można pominąć podczas pobytu na Majorce. Łakocie te wymieniane są w pismach z XVIII wieku i są najbardziej typowym jedzeniem na wyspie. Ciasto to otrzymało swoją „denominación específica” w 1996 roku, chroniony tytuł, który potwierdza jego autentyczność. Ze względu na piękną okolicę Valldemossa jest popularnym miejscem zarówno dla miłośników przyrody, jak i turystów pieszych.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

Witaj w naszym świecie…To my…Ania, Arek… Razem z nami zwiedzisz cudowne zakątki Norwegii, która fascynuje nas od kilkunastu lat... Zapraszamy nad piękne fiordy, ogromne wodospady, urokliwe miasta, kolorowe wioski, a także wysokie góry...