Hiszpania,  Majorka,  Podróże bliskie

ALCUDIA – turystyczne miasto na północnym wybrzeżu Majorki…

Po przybyciu na Majorkę dzień wcześniej, nasza jednodniowa wycieczka do Alcudii była w zasadzie pierwszym prawdziwym spotkaniem z wyspą.

Alcudia jest jednym z najpopularniejszych kurortów na Majorce i znajduje się na północnym krańcu wyspy. W rzeczywistości Alcudia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia w Hiszpanii. To idealne miejsce na podróż, niezależnie od tego, czy podróżujemy z przyjaciółmi, rodziną a może sami.

Chociaż Alcudia jest małym miastem, wciąż jest wiele rzeczy do zrobienia. To historyczne miasto Majorki jest pełne ciekawych zabytków i atrakcji dla całej rodziny. Nie można zapomnieć o niesamowicie pięknej okolicy z długimi piaszczystymi plażami i dramatycznymi klifami.

Co zobaczyć w Alcudia…

Długa ulica pełna piękna, taką właśnie znaleźliśmy podczas naszego spaceru.
Alcudia to historyczne miasto otoczone murami miejskimi. Położona na półwyspie między dwiema zatokami. Fenicjanie osiedlili się na tym obszarze ze względu na jego strategicznie korzystne położenie.
Wciąż można tam znaleźć tam ślady rzymskiej okupacji. Znajdują się tam pozostałości jedynego rzymskiego amfiteatru na Majorce, a na obrzeżach można zwiedzić ruiny Pollentii.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

Stare Miasto w Alcudii

Aby odwiedzić najlepiej zachowane średniowieczne miasto na Majorce, należy wybrać się wlanie do starego miasta Alcudia. To miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w tym miescie. W rzeczywistości jest to nawet jeden z najpopularniejszych zabytków na całej Majorce.

Stare miasto zostało założone ponad 2000 lat temu i jest otoczone imponującymi murami miejskimi z XIII wieku. Przekraczając wspaniałe bramy miasta, wita nas labirynt wąskich uliczek. Cały obszar jest pełen starożytnych średniowiecznych budynków i rzymskich domów ozdobionych kolorowymi kwiatami.

Odwiedzając stare miasto Alcudia, należy pamiętać, aby wspiąć się na starożytne mury miejskie. Rozciąga się stąd absolutnie oszałamiający widok na okolicę! Stare miasto oferuje również niezliczone urocze restauracje, kawiarnie i małe sklepy, które warto odwiedzić.

Hidropark

Hidropark to jedyny park wodny w północnej części wyspy. Jest trzecim co do wielkości parkiem wodnym na Majorce. Można naleźć tam wiele zabawnych przejażdżek wodnych z kilkoma różnymi basenami i zjeżdżalniami. Jest tam również kilka restauracji i barów. Na terenie parku jest też 54-dołkowe pole golfowe, małe samochody elektryczne, trampoliny i wiele więcej.

Bez wątpienia Hidropark to jedna z najlepszych atrakcji w Alcudii dla całej rodziny. To idealne miejsce do odwiedzenia w gorący letni dzień na Majorce.

Plaża Alcudia

Najczęstszym miejscem spotkań w Alcudii jest zdecydowanie plaża Alcudia Beach. Rozciągająca się na kilka kilometrów, jest największą i najdłuższą plażą na Majorce. Długa i szeroka piaszczysta plaża jest niesamowicie piękna z białym drobnym piaskiem i turkusowym morzem na horyzoncie.

Biorąc pod uwagę, że brzeg morza jest niesamowicie płytki, Alcudia Beach jest wyjątkowo przyjazną dzieciom plażą. Można zajść naprawdę daleko, zanim zrobi się głęboko. Istnieje tam również wiele możliwości uprawiania sportów wodnych.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

Przystań w Alcudii

Będąc przy plaży koniecznie trzeba zajrzeć na przystań. Gorąco polecam spędzić trochę czasu spacerując po marinie, obserwując wiele nowoczesnych i niespotykanych łodzi, ciesząc się i relaksować atmosferą. Następnie możesz odwiedzić jedną ze wspaniałych restauracji, kawiarni lub sklepów znajdujących się w okolicy przystani.

Rynek w Alcudii

W każdy wtorek i niedzielę rano odbywa się duży targ w Alcudii. Ten rynek jest jednym z najstarszych i największych rynków na Majorce. Rynek znajduje w obrębie średniowiecznych murów uroczej starówki. Tutaj znajdziesz wszystko, od świeżych składników po ubrania, buty, torby, pamiątki i wiele więcej. Lokalny rynek jest naprawdę jedną z najlepszych rzeczy do odwiedzenia w tej okolicy.

Wycieczka do Pollensy

Około 15 minut jazdy od Alcudii znajduje się Pollensa, niezwykle piękne miasto na Majorce. W samym sercu centrum miasta znajdziesz stare miasto. To starożytne średniowieczne miasto ma tysiące lat i ma korzenie aż do Cesarstwa Rzymskiego.

Stare miasto Pollensa charakteryzuje się uroczą, autentyczną atmosferą z krętymi brukowanymi uliczkami i dziwacznymi żółtymi domami. Atmosfera jest absolutnie cudowna! I jest wiele świetnych restauracji, kawiarni i sklepów. Nie zapomnij prześlizgnąć się obok El Calvari, długich kamiennych schodów prowadzących na szczyt miasta.

Muzeum Sa Bassa Blanca

Kolejna z fajniejszych rzeczy do zrobienia w Alcudii dla miłośników sztuki jest wizyta w Muzeum Sa Bassa Blanca. Muzeum znajduje się na półwyspie na obrzeżach miasta i wymaga tylko krótkiej jazdy samochodem. W muzeum i otaczającym go parku rzeźb znajduje się imponująca kolekcja sztuki współczesnej. Tutaj znajdziesz wiele pięknych obrazów i fotografii…

Mirador Penya del Migdia

Na półwyspie w pobliżu Alcudii znajduje się Mirador Penya del Migdia, piękny punkt widokowy i wieża strażnicza. Aby dotrzeć do punktu widokowego, wymaga to stosunkowo łatwej, ale długiej wędrówki trwającej kilka godzin. Po drodze wędruje się przez oszałamiającą przyrodę rezerwatu La Victória.

Szczyt Mirador Penya del Migdia, znajduje się na wysokości 354 metrów. Rozciąga się stąd znakomita panorama na całą okolicę. Można zobaczyć całą drogę do Alcudii, morza i zatok. W pogodny dzień można nawet rzucić okiem na sąsiednią wyspę Minorkę. Aby dostać się do Mirador Penya del Midgia, potrzebujesz samochodu, roweru lub innego środka transportu.

❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖❖

To tylko kilka miejsc z małej Alcudia i okolic. Jest ich znacznie więcej i jeden dzień to zdecydowanie za mało na tą cześć Majorki…

Witaj w naszym świecie…To my…Ania, Arek… Razem z nami zwiedzisz cudowne zakątki Norwegii, która fascynuje nas od kilkunastu lat... Zapraszamy nad piękne fiordy, ogromne wodospady, urokliwe miasta, kolorowe wioski, a także wysokie góry...